Loading…

Fitore jetike e Atleticos ndaj Elches, shkon në +5 nga Reali e Barça

  • 01/05/2021 | 18:20

Fitore jetike e Atleticos ndaj Elches, shkon në +5 nga Reali e Barça

Atletico Madridi e ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme në La Liga duke e mposhtur Elchen me rezultat minimal 1-0.


Këto tre pikë janë tejet të rëndësishme për skuadrën e Simeones në luftën për titullin kampion në kampionatin spanjoll.

Golin e vetëm dhe vendimtar në këtë ndeshje e realizoi Marco Llorente në minutën e 23’ të ndeshjes.

“Los Colchoneros” tani kanë 76 pikë në vendin e parë, pesë më shumë se Real Madridit dhe Barcelona në pozitat dy dhe tre, por të cilat kanë nga një ndeshje më pak të zhvilluar. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë