Loading…

Fitore me shije të hidhur, Alaba dëmton ligamentet

  • 24/11/2021 | 23:40

Fitore me shije të hidhur, Alaba dëmton ligamentet

Real Madridi mund ta humbasë për një kohë të gjatë David Alaban.


Mbrojtësi ka dëmtuar ligamentet e gjurit në fitoren e Realit 3-0 ndaj FC Sheriff.

Gjatë ditës së enjte lojtari do të bëjë ekzaminime më të thella për të vërtetuar shkallën e dëmtimit.

Ancelotti ka ndjesinë se lëndimi nuk është i rëndë, por nga ana tjetër ekziston frika se ka mundur t’i dëmtojë shumë ligamentet.

Alaba është shtylla e mbrojtjes së Realit dhe nëse lëndimi është më i rëndë se që duket, atëherë do të jetë një mungesë e madhe në mbrojtjen e Los Blancos.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë