Loading…
Fitorja historike e Alaves ndaj Real Madridit kthehet në veshje për tifozët
  • 11/10/2018 | 19:22

Fitorja historike e Alaves ndaj Real Madridit kthehet në veshje për tifozët

Goli në minutën e 95 i Manu Garcia, që i siguroi fitoren e parë të Deportivo Alaves ndaj Real Madrid në 87 vite, tashmë është kthyer në një fanellë.

Më 8 mars të 1931-it ka qenë hera e fundit kur Deportivo Alaves mundi Real Madrid-in, kështu që euforia e shprehur nga 19,461 tifozë, të cilët kanë qenë dëshmitarë të një kapitulli historik për ekipin bask, ishte e kuptueshme.

Tifozët e “El Glorioso”, tani mund ta “veshin” fitoren e minutës së 95-të, pasi kompania “Wondergol” e bëri të ‘pavdekshme’ fitoren, duke e stampuar atë në një bluzë.

Bluza mund të blihet online për 19.99€ dhe është nxjerrë në treg me masa dhe ngjyra të ndryshme.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë