Loading…

Fitorja s’beson më në fitore? Pacolli hoqi Arben Vitinë nga ‘koveri’ në FB pas zgjedhjeve

  • 21/10/2021 | 16:35

Fitorja s’beson më në fitore? Pacolli hoqi Arben Vitinë nga ‘koveri’ në FB pas zgjedhjeve

Gara në Prishtinë po cilësohet pak a shumë e mbyllur pasi distanca mes dy kandidatëve të parë është shumë e ngushtë dhe popullariteti i Përparim Ramës është shumë i lartë.


Arben Vitia shënoi rezultat të papritur negativ në zgjedhjet e 17 tetorit, duke mos arritur të fitonte mbi 50 për qind dhe duke mos pasur epërsi të lartë ndaj Përparim Ramës së LDK-së.

Njëra ndër promovueset më të mëdha të kandidaturës së z. Vitia ishte deputetja e mirënjohur e VV-së me emrin Fitore Pacolli.

Prej 24 shtatorit, ora 6.19 e pasdites, Pacolli e kishte vënë si “foto koveri” në Facebook një fotografi ku dukej Arben Vitia, edhe pse ky i fundit ishte ende ministër i Shëndetësisë dhe do të jepte dorëheqje nga ky post vetëm më 1 tetor.

Por, interesante është që deputetja Pacolli e ka hequr fotokoverin me Arben Vitinë më 18 tetor, ora 4.53 e pasdites.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë