Loading…

Fjalët e para të Xhemajlajt pas humbjes në balotazh

  • 18/12/2016 | 21:39

Fjalët e para të Xhemajlajt pas humbjes në balotazh

Kandidati i Nismës për kryetar të Drenasit, Isa Xhemajlaj, ka pranuar humbjen e tij në rrethin e dytë të votimit në zgjedhjet e jashtëzakonshme të mbajtura sot në Drenas

“Kemi pritur një rezultat më të madh”, është shprehur Xhemajlaj në një konferencë për media.

Xhemajlaj ka thënë se “i tërë aparati shtetëror ishte përqendruar në këtë qytezë të vogël” për të mbështetur kandidatin e Partisë Demokratike të Kosovës, Ramiz Lladrovci.

Ai ka falënderuar banorët që, siç ka thënë ai, “pas 17 vjetësh sollën demokracinë dhe për herë të parë një parti në bastionin e saj e sollën në balotazh”.

Xhemajlaj ka thënë se nuk ka qenë e lehtë të bëhet fushatë në Drenas, dhe është ankuar për presion, kërcënime e shantazhe.

Ai është shprehur i zhgënjyer me ish-kandidatin e pavarur për kryetar të Drenasit, Xhavit Drenori, i cili i kishte ofruar mbështetje në balotazh.

“Drenori nuk e vazhdoi ndryshimin. E la në gjysmë. Votuesit e tij nuk vazhduan ndryshimin”, ka thënë Xhemajlaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë