Loading…

Fjolla Potoku nga Mitrovica ka nevojë për ndihmë, vuan nga një lloj i rrallë kanceri

  • 07/07/2020 | 22:56

Fjolla Potoku nga Mitrovica ka nevojë për ndihmë, vuan nga një lloj i rrallë kanceri

Fjolla Potoku është një vajzë 25 vjeçare nga Mitrovica e cila vuan nga një llojë i rrallë i kancerit, për shërimin e të cilit i duhen një shumë e madhe e parave.


Familja e saj ka nevojë për ndihmë në mënyrë që të mund të përballojnë këtë shumë e cila pritet të tejkaloj shifrën e 40 mijë eurove.

Fjollës i ishte shfaqur një lloj i rrallë i kancerit i quajtur Adenoid Cystic Carcinoma (ACC), për të cilin ishte operuar në regjionin e hundës, në Natalya të Turqisë.

Asaj iu shfaq për herë të parë kjo sëmundje në nëntor të vitit 2017, të cilin besohej se e kishte mposhtur.

Mëgjithëse ende nuk është caktuar saktë shuma e trajtimit, familjarët e saj kanë thënë për Telegrafin se pritet që kjo shumë të tejkalojë shumë e operacionit të parë i cili kishte kushtuar rreth 40 mijë euro.

“Një prej trjanimeve është PET scanimi, i cili duhet të bëhet çdo tre muaj, ku vetëm një skanim prek shumën e 10 mijë eurove”, thanë familjarë të saj.

Fjolla do të trajtohet përsëri tek spitali i njëjtë në Antalya, ndërkaq për të gjitha ata që kanë mundësi mund të ndihmojnë në të dhënat më poshtë.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë