Loading…

Flaka Loxha mposhtet nga xhudistja serbe, eliminohet nga Grand Slami i Tbilisit

  • 24/03/2023 | 10:56

Flaka Loxha mposhtet nga xhudistja serbe, eliminohet nga Grand Slami i Tbilisit

Xhudistja kosovare, Flaka Loxha, është eliminuar nga Grand Slami që po mbahet në Tbilisi të Gjeorgjisë, transmeton Gazeta Metro.


Ajo u mposht në raundin e tretë nga xhudistja serbe, Marica Perisic, në kategorinë deri në 57 kilogramë.

Loxha në raundin e parë fitoi kundër gjermanes, Seija Ballhaus.

Në anën tjetër, në garë ende janë Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, kurse në raundin e tretë është eliminuar Erza Muminoviq. /gazetametro.net

Distria Krasniqi me hapa të sigurt drejt medaljes së artë: Fiton edhe ndaj belges Amber Ryheul

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë