Loading…

Flamuri i Kosovës në zhveshtoren e Dinamo Zagrebit!

  • 26/02/2021 | 08:31

Flamuri i Kosovës në zhveshtoren e Dinamo Zagrebit!

Dinamo Zagrebi ka arritur që të kualifikohet në top 16 skuadrat më të mira të Evropës pasi mposhti klubin e Krasnodarit.

Me fitoren 1:0 sot dhe atë të përgjithshme në 3:2, Zagrebi u kualifikua tutje në Evropa Ligë, shkruan IndeksOnline

Në këtë sfidë ishte i ftuar edhe sulmuesi kosovar, Lirim Kastrati por që qëndroi në bankë rezervë dhe nuk u inkuadrua as edhe një minutën në këtë ndeshje të rëndësishme.

Kështu, pas këtij triumfi, në zhveshtoret e stadiumit “Maksimir”, skuadra e Zagrebit festuan, ku aty pranë u pa i vendosur edhe flamuri i Republikës së Kosovës.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë