Loading…

Flasin nga Policia: Shqipdon Aliu nga Lipjani u gjet sot i vdekur, një javë pas vdekjes së babait

  • 21/10/2019 | 23:02

Flasin nga Policia: Shqipdon Aliu nga Lipjani u gjet sot i vdekur, një javë pas vdekjes së babait

Shqipdon Aliu i zhdukur ditë më parë, është gjetur i vdekur sot në fshatin Gadime e Ultë e Lipjanit, shkruan Gazeta Metro.


Lajmin për Gazetën Metro e ka konfirmuar edhe Zëdhënësi i Policisë, Daut Hoxha, i cili tha se viktima është gjetur në një gripë.

“Me daten 21.10.2019 rreth ores 21:30, në fshatin Gadime e Ultë tè Lipjanit, saktesisht në një grop (te gurthyesi i vjeter), është gjetur nje trup i pajete. Ekipet e nevojshme policore jane ne vendngjarje”, tha Hoxha.

Tutje, ai njoftoi se bazuar në të dhënat, dyshohet se bëhet fjalë për personin e zhdukur më 14 tetor, e që është Shqipdon Aliu.

“Bazuar ne te dhenat fillestare dyshohet se behet fjale per personin e raportuar te zhdukur me daten 14 tetor. Kane qene informacionet e qytetareve ato qe kane ndihmuar policine te gjejne vendodhjen e personit, per cka i falenderojme dhe vleresojme bashkepunimin e tyre me Policine e Kosoves”, ka thënë Hoxha.

Kujtojmë se sipas familjarëve, Shqipdon Aliu u largua nga shtëpia e tij pasi që nuk mundi të përballojë sëmundjen e babait, i cili po ashtu vdiq ditë më parë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë