Loading…

Flet deputeti shqiptar që maqedonët gati sa nuk i morën jetën

  • 28/04/2017 | 08:58

Flet deputeti shqiptar që maqedonët gati sa nuk i morën jetën

Deputeti shqiptar në Maqedoni, Ziadin Sela, i cili mori lëndime të mëdha gjatë hyrjes së protestuesve në Kuvendin maqedonas, përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se situata e së enjtes mbrëma është fundi i një të keqe që po ndodh në Maqedoni.


Administruesit e faqes së tij në këtë rrjet social kanë shkruar se janë të detyruar të publikojnë një komunikatë për qetësimin e qytetarëve që kanë pyetur për shëndetin e kryetarit të LR-PDSH-së, Ziadin Sela.

“Falë Zotit ai është mirë. Ka dëmtime të ndryshme por gjendja e tij është nën kontroll dhe nuk paraqet asnjë rrezik për jetën”, thuhet në postim.

“Falënderojmë te gjithë ata të cilët duket se kanë zbardhur natën deri tash e që po qëndrojnë këmbëngulës pranë nesh. Bëjmë thirrje për qetësi, ju urojmë një natë të qetë, duke ju siguruar që Ky nuk është fillimi i asgjëje, ky është vetëm fundi i një të keqeje… Fundi i pashmangshëm i saj”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë