Loading…

Flet familja e 22 vjeçarit të vrarë në Mitrovicë

  • 07/12/2016 | 13:23

Flet familja e 22 vjeçarit të vrarë në Mitrovicë

Familja Sadiku nga Mitrovica, ka folur për mediat lidhur me vrasjen e djalit të tyre sot në mëngjes.


Babai i Valon Sadikut nga lagja Bajr, i vrarë sot, Abedini, i ka thënë Gazetës Express, se i njohin të dyshuarit që ia vranë djalin.

Sipas tij, djalin ia qëlloi nxënësi Valdrin Beqiri nga Bajgora, bashkë me një të afërm të tij.

Ai thotë se motivet nuk i di saktësisht, por mund të kenë të bëjnë me një konflikt të nisur në mes dy grupeve.

“Unë nuk e di qysh mundet me shku nxënësi me kallash në shkollë”, tha Abedini duke iu referuar nxënësit të gjimnazit ‘Frang Bradhi” nxënësi i së cilës dyshohet se e qëlloi viktimën me plumba të një kallashnikovi.

Deri më tash është bërë e ditur se njëri nga të dyshuarit është arrestuar. Gazeta Express merr vesh se pikërisht Valdrin Beqiri është kapur nga Polciia.

Vrasja ka ndodhur paraditen e së mërkurës, në rrugën “UÇK” në Mitorvicë. Aty ndodhen 5 shkolla, ndër to edhe gjimnazi “Frang Bardhi”, nxënës i së cilës ishte i dyshuari. I vrari është qëlluar me katër plumba pranë kazermës së FSK-së.

Viktima, 22-vjeçari Valon Sadiku ishte student në Fakultetin e Informatikës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë