Loading…

Florian Marku konfirmon datën e meçit të radhës

  • 08/10/2021 | 12:14

Florian Marku konfirmon datën e meçit të radhës

Boksieri shqiptar nuk e ka ndërmend të ndalet.

Vetëm pak ditë më parë Florian Marku u shpall kampion në katergorinë IBF pasi mposhti boksierin nga Ukraina, Maxim Prodan, shkruan lajmi.net.

Marku fitoi meçin me vendim unanim të gjyqtarëve, dhe tani ka filluar të mendojë për përballjen e radhës.

Boksieri shqiptarë përmes një postimi në llogarin e tij në Facebook ka konfirmuar meçin e radhës më 20 Nëntor.

Ky duel do të luhet në “Wembley” të Londrës, ndërsa kundërshtari i tij nuk është bërë i ditur ende.

Marku poashtu ka bërë të ditur që meçi i tij i radhës do të transmetohet në mediumin e njohur ‘SkySports’.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë