Loading…

‘Fluturojnë’ biletat për ndeshjen debutese të Messit me Inter Miamin

  • 08/06/2023 | 19:02

‘Fluturojnë’ biletat për ndeshjen debutese të Messit me Inter Miamin

Transferimi i Lionel Messit te skuadra e Inter Miamit ka pasur një impakt të jashtëzakonshëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.


Edhe pse ende nuk është zyrtarizuar marrëveshja, në “Tokën e Premtuar” ka shpërthyer Messi-mania.

Tifozët e futbollit, veçanërisht në Florida, kanë nisur gjuetinë për biletat për atë që duhet të jetë ndeshja debutuese e kampionit argjentinas me ekipin e tij të ri.

Bëhet fjalën për 21 korrikun, datë që do të rrethohet me të kuqe. Pikërisht në këtë datë klubi nga Florida do të debutojë në Kupën e Ligës.

Çmimi i biletave, sipas “The Athletic”, tashmë kanë shkuar në qiell: më e lira kushton 350 euro, një shifër më e lartë se biletat për ndeshjen 3-të të finaleve të NBA-së midis Miami Heat dhe Denver Nuggets (310 euro).

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë