Loading…

Fonseca jep lajmin e mirë për ‘Dardanët’: Zhegrova është rikthyer dhe është gati

  • 03/06/2023 | 08:54

Fonseca jep lajmin e mirë për ‘Dardanët’: Zhegrova është rikthyer dhe është gati

Edon Zhegrova, futbollisti i Kombëtares së Kosovës është rikhyer nga lëndimi dhe është gati për ndeshjen e fundit të sezonit me ekipin e Lille.


Trajneri Paulo Fonseca dha lajmin e mirë për gjithë tifozët e Kosovës, pasi Zhegrova do të jetë i gatshëm për dy takimet e “Dardanëve” gjatë këtij muaji në ndeshjet para-kualifikuese për Euro 2024.

“Edoni është plotësisht gati. Por do ta ketë të vështirë të luajë 90 minuta”, u shpreh Fonseca para ndeshjes së fundit këtë sezon kundër Troyes.

Kujtojmë që Edon Zhegrova gjatë këtij sezoni në Ligue 1 zhvilloi 21 ndeshje, shënoi tre gola dhe bëri pesë asiste.

Vlera e tij momentale në sajtin e njohur “Transfermarkt” shkon deri në 7 milionë euro dhe pas këtij sezoni do të ketë punë me ofertat që do t’i bëhen atij gjatë afatit kalimtar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë