Loading…

Forcat ajrore të ushtrisë amerikane kanë humbur një bombë bërthamore

  • 06/06/2019 | 12:25

Forcat ajrore të ushtrisë amerikane kanë humbur një bombë bërthamore

Në vitin 1958 forcat ajrore të ushtrisë amerikane pas përplasjes me një tjetër aeroplan kanë humbur një bombë bërthamore, shkruan Gazeta Metro.


Edhe sot e kësaj dite nuk dihet se ku ajo gjendet. Piloti i forcave ajrore e kishte lëshuar diku në det afër qytetit Savana në Georgia, pasi ishte përplasur me një aeroplan tjetër në vitin 1958. Marina amerikane e kishte kërkuar për muaj të tërë, por pa kurrfarë suksesi.

Ushtria amerikane vazhdon të pretendoj se do të ishte më së miri dhe më sigurt, që ajo kurrë më të mos kërkohet dhe preket. Megjithatë, në një raport të vitit 2001, thuhet se ajo nuk përbën kurrfarë rreziku. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë