Loading…
Ford feston 50 vjetorin e modelit RS, një linjë sportive që është mbajtur deri tani |FOTO
  • 03/08/2018 | 18:16

Ford feston 50 vjetorin e modelit RS, një linjë sportive që është mbajtur deri tani |FOTO

Shkurtesa e RS për Ford vjen nga termi Rallye Sport, që do të thotë “versionet e përplasura” të modeleve serike.


Interesante  është se në kohën e fillimit të RS, modeli Ford kishte dy gjenerata të Taunus (P6 dhe P7), kështu që të dy ata morën performancën e Rallye Sport.

Modelet e para të RS ishin Ford 15M RS (Taunus P6), Ford 17M RS (Taunus P7b) dhe Ford 20M RS (Taunus P7b).

Përveç pamjes së jashtme tërheqëse, versionet e para RS kanë një veshje të brendshme fantastike. /tesheshi

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë