Loading…

Formacionet e mundshme: Ukrainë – Austri, ndeshja që do të përcaktojë shumëçka në Grupin C

  • 21/06/2021 | 12:05

Formacionet e mundshme: Ukrainë – Austri, ndeshja që do të përcaktojë shumëçka në Grupin C

Sot do të përballen Ukraina dhe Austria.


Kombëtarja e Ukrainës dhe ajo e Austrisë do të zhvillojnë sot ndeshjen e fundit në kuadër të fazës së grupeve nga ora 18:00, raporton lajmi.net.

Ukraina e nisi me humbje “Euro 2020” nga Holanda por më pas mposhti Maqedoninë dhe tani ka tre pikë të grumbulluara.

Austira e nisi me fitore Kampionatin Evropian, pasi mposhti Maqedoninë në ndeshjen e parë, ndërsa u mposht në ndeshjen e dytë nga Holanda, dhe ka tre pikë pas dy ndeshjeve të para.

Kjo ndeshje do të jetë përcaktuese për skuadrën që e siguron kualifikimin nga vendi i dytë dhe për atë që do mbetet në vend të tretë por ende me shpresë për kualifikim.

Formacioni i mundshëm i Ukrainës:

Bushchan; Karavayev, Zabarnyi, Matviyenko, Mykolenko; Shaparenko, Stepanenko, Zinchenko; Yarmolenko, Yaremchuk, Malinovskiy

Formacioni i mundshëm i Austrisë:

Bachmann; Dragovic, Alaba, Hinteregger; Lainer, Laimer, Schlager, Sabitzer, Ulmer; Kalajdzic, Arnautovic

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë