Loading…
Formacionet e ndeshjes Angli-Kroaci
  • 11/07/2018 | 19:10

Formacionet e ndeshjes Angli-Kroaci

Sot në orën 20:00 do të luhet ndeshja e vlefshme për kualifikim në finale në mes të Kroacisë dhe Anglisë.


Fituesi i ndeshjes në mes të këtyre dy kombëtareve do të ndeshet me Francën në finalen e Kupës së Botës 2018.

Ndërsa, këto janë formacionet e ndeshjes së sotme:

Kroacia (4-2-3-1) Subasic; Vida, Lovren, Corluka, Strinic; Brozovic; Rebic, Rakitic, Modric, Perisic; Mandzukic.

Anglia (3-5-2) Pickford; Trippier, Stones, Maguire; Walker, Lingard, Henderson, Alli, Young; Sterling, Kane.

Kroacia arriti të kualifikohej në gjysmëfinale pasi mposhti Rusinë në një ndeshje dramatike që u vendos vetë me anë të penaltive, ndërsa Anglia pasi mposhti Suedinë me rezultat 2-0. /gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë