Loading…

Formacionet zyrtare nga derbi: Milan – Juventus

  • 07/07/2020 | 20:49

Formacionet zyrtare nga derbi: Milan – Juventus

Ndeshja mes Milanit dhe Juventusit sonte pritet të jetë tejet intersante, për faktin se dy skuadrat do luftojnë për fitore, transmeton Gazeta Metro.


Juventusi do kërkojë fitoren e pestë radhazi dhe të vazhdojë rrugën drejt titullit, teksa Milani për të vazhduar garën për pozitën e pestë.

Ndeshja zhvillohet me fillim prej orës 21:45 në ‘San Siro’ dhe tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare nga të dy trajnerët.

Formacioni zyrtar i Milanit: G Donnarumma; Conti, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Bennacer; Saelemaekers, Paqueta, Rebic; Ibrahimovic.

Formacioni zyrtar i Juventusit: Szczesny; Cuadrado, Bonucci, Rugani, Danilo; Bentancur, Pjanic, Rabiot; Bernardeschi, Higuain, Cristiano Ronaldo. /gazetametro.net/

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë