Loading…

Formacionet zyrtare nga finalja e Kupës FA: Arsenal – Chelsea

  • 01/08/2020 | 17:34

Formacionet zyrtare nga finalja e Kupës FA: Arsenal – Chelsea

Futbolli anglez do ta mbyll sezonin 2019/2020, me finalen londineze në Kupën FA, mes Arsenalit dhe Chelseas, transmeton Gazeta Metro.


Në ‘Wembley’ të Londrës sonte do takohen dy skuadrat rivale londineze, Arsenali dhe Chelsea, në finalen e Kupës FA.

‘Topçinjët’ e kanë fituar më së shumti herë në histori trofeun e kësaj gare, gjithsejt 13, dhe me fitore eventuale sonte, do konfirmonin dominimin total. Kurse, ‘Blutë’ do luftojnë sonte për të siguruat trofeun e nëntë të Kupës FA.

Ndeshja zhvillohet me fillim prej orës 18:30 dhe tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Formacioni zyrtar i Arsenalit:

Formacioni zyrtar i Chelseas:

/gazetametro.net/

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë