Loading…
Formacionet zyrtare Rusia-Egjipti, a luan Mohamed Salah
  • 19/06/2018 | 19:19

Formacionet zyrtare Rusia-Egjipti, a luan Mohamed Salah

Rusia dhe Egjipti e hapin sot raundin e dytë të ndeshjeve në kuadër të fazës së grupeve në kampionatin botëror që po mbahet në Rusi, transmeton Gazeta Metro.

Në këtë ndeshje, trajneri i Egjiptit ka vendosur që t’i japë yllit të kombëtares, Mohamed Salah, një vend në formacionin startues, që do të jetë edhe paraqitja e parë e tij në këtë Botëror.

Në ndeshjen e parë, Salah nuk kishte luajtur për shkak të një lëndimi serioz që e kishte pësuar në maj në finale të Ligës së Kampionëve.

Egjipti e humbi ndeshjen me Uruguajin në xhiron e parë me rezultat 1-0, kurse Rusia kishte mposhtur Arabinë Saudite 5-0. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë