Loading…

Formacionet zyrtare të ndeshjes, Gjermani-Japoni

  • 23/11/2022 | 13:37

Formacionet zyrtare të ndeshjes, Gjermani-Japoni

Me fillim nga ora 14:00 në stadiumin ‘Khalfia’ në Doha do të takohen Gjermania dhe Japonia në ndeshjen e parë të grupit E në Kupën e Botës, transmeton Gazeta Metro.


Rreth një orë para se të fillojë ballafaqimi janë publikuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

Katër herë kampionët e botës në këtë takim vijnë pas një ecurie jo shumë pozitive në Ligën e Kombeve, ndërsa japonezët në anën tjetër në gjashtë ndeshjet e fundit kanë vetëm një humbje.

Hera e fundit kur janë ndeshur mes vete kishte qenë në vitin 2006 në një miqësore, e cila kishte përfunduar 2-2. /gazetametro.net

Formacioni zyrtar i Gjermanisë:

Formacioni zyrtar i Japonisë:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë