Loading…

Fortuna Dusseldorf 2-2 Hoffenheim, kjo ishte nota e Valon Berishës

  • 06/06/2020 | 21:17

Fortuna Dusseldorf 2-2 Hoffenheim, kjo ishte nota e Valon Berishës

Pas humbjes së pësuar në ndeshjen e kaluar nga Bayern Munichi, Fortuna Dusseldorfi kësaj radhe ka arritur ta marrë së paku një barazim në Bundesligë, transmeton Gazeta Metro.


Në ndeshjen e vlefshme për javën e 30’të në kampionatin gjerman, Fortuna Dusseldorf ka luajtur baras me Hoffenheimin.

Ndeshja e zhvilluar sot në ‘Merkur Spiel-Arena’ ka përfunduar me rezultatin 2-2. Rouwen Hennings shënoi të dy golat për vendasit, kurse, për mysafirët golat u shënuan nga Munas Dabbur dhe Steven Zuber.

Mesfushori i Kosovës, Valon Berisha, ishte titullar në këtë ndeshje dhe luajti për 66 minuta. 27 vjeçari u vlerësua me notën 6.6. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë