Loading…

Foshnja e parë në Kosovë për këtë vit lind dy minuta pas Vitit të Ri

  • 01/01/2022 | 08:25

Foshnja e parë në Kosovë për këtë vit lind dy minuta pas Vitit të Ri

Në Qendrën Klinike Universitare (QKUK) ka lindur fëmija i parë në vitin 2022, në orën 00:02, shkruan Gazeta Metro. 


Foshnja është e gjinisë mashkullore, me peshë mbi 3 kilogramë.

Gjendja e fëmijës dhe nënës më të re për vitin 2022 është stabile.

Fëmija është pagëzuar me emrin Ari, mbiemri i të cilit është Ibishi. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë