Loading…

Foshnja katër ditëshe bëhet viktima më e re e koronavirusit

  • 10/04/2020 | 20:00

Foshnja katër ditëshe bëhet viktima më e re e koronavirusit

Një foshnje, e cila nuk është identifikuar, ka vdekur në qytetin Natal pasi kishte lind para kohe në orët e hershme të 3 prillit, njoftuan autoritetet në Brazil.


Foshnja, kishte lindur para kohe derisa nëna vuante nga një numër problemesh shëndetësore.

Mediat lokale thanë se e ëma është me diabet dhe vuan nga obeziteti, hipertensioni dhe probleme tjera.

Pas lindjes, foshnja vuajti nga problemet respiratorë dhe ishte në intensivë.

Derisa foshnja u testua pozitiv në koronavirus, zyrtarët shëndetësor thanë se po hetojnë nëse Covid-19 ishte shkaku kryesor i vdekjes.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë