Loading…
FOTO: Automobili më i shtrenjtë në botë
  • 08/03/2019 | 15:28

FOTO: Automobili më i shtrenjtë në botë

Kryetari i Bugattit, Stephan Winkelmann, dje në shtandin e Bugattit në Gjenevë ka deklaruar se automobili është shitur për 16,5 milionë euro të pabesueshëm. Atë e vë në lëvizje motori W16 me vëllim 8.0 litrash me katër turbo, me fuqi të përgjithshme 1500 kalfuqi dhe 1600 newton-metra si në modelet Chiron e Divo./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë