Loading…
Fotografi e rrallë e dasmave në Kosovë
  • 12/01/2019 | 14:13

Fotografi e rrallë e dasmave në Kosovë

Një ndër fotografët më të famshëm amerikanë, Steve McCurry, ka publikuar një fotografi të bërë në Kosovë.

Fotografia është shumë e rrallë dhe diçka si kjo nuk kemi parë shpesh në vendin tonë.

Në atë fotografi janë disa krushq, por përshtypje bën flamuri i cili ishte “zyrtari” i shqiptarëve në Jugosllavi – me një yll. Foto është realizuar në vitin 1989.

“Një person valëvit flamurin e minoritetit shqiptar të Kosovës rrugës për në dasmë. Kosovë, ish-Jugosllavi, 1989”, thuhet në përshkrimin e fotos.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë