Loading…

Fotografi i njohur vdes nga COVID-19, ishte baba i dy dëshmorëve

  • 07/08/2020 | 10:18

Fotografi i njohur vdes nga COVID-19, ishte baba i dy dëshmorëve

Fotografi i njohur, Agush Qorri, ka humbur sot betejën me koronavirusin.

Agush Qorri, që ishte baba i dy dëshmorëve, humbi jetën sot në moshën 80 vjeçare, shkruan lajmi.net.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë dhënë të afërm të të ndjerit.

Njoftimi i plotë për vdekjen:

Të dashur miq, është ndarë nga jeta fotografi i mirënjohur Agush Qorri.

Ju njoftojmë së pas një betejë të shkurtër më COVID-19, Sot në ora 2:15 e mëngjesit në moshën 80 vjeçare është ndarë nga jeta Agush Qorri.

Agush Qorri njihet si fotograf që nga viti 1967 dhe prindi i dy dëshmorëve.

Famijaret kanë njoftuar se për shkak të pamundësisë ceremonia mortore do të bëjnë vetëm me rrethin e ngushtë famljar.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë