Loading…

Fotografi para dhe pas efektit vizual në filma

  • 30/11/2016 | 19:03

Fotografi para dhe pas efektit vizual në filma

Skenat që paraqiten në filma përveç që janë të mahnitshëm nganjëherë edhe nuk janë të besueshëm. Arsye e kësaj është shumëherë ambienti tejet i rrezikshëm dhe i pa besueshëm sesi kanë arritur të xhirojnë atje (si duken në film dhe si realizohen në të vërtet). Rastet më të shpeshta janë ndërtesat tejet të larta, afrimitetit me kafshët e egra të xhunglës, lufta dhe hapësirat e improvizuara, sidomos ata filma që kanë të bëjnë me historinë e shekujve të kaluar, transmeton gazetametro.net

Më poshtë do t’i paraqesim disa nga këto raste, me anë të fotografive para dhe pas efektit vizual:

 

15170911_1025962164225705_2948829130304115803_n

15241184_1025961910892397_6387024538919019856_n
15181665_1025962067559048_688408873852309261_n
15267558_1025962577558997_3586210978288059955_n
15241974_1025961867559068_3377252863333730897_n
15268034_1025962787558976_7165117366139746647_n
15253571_1025962034225718_2551176612496509264_n
15268058_1025961774225744_5407618058360021609_n
15219586_1025962747558980_7240202804293703851_n
15241789_1025962884225633_2253677101251764770_n
15219663_1025961924225729_5205097741454082365_n
15232079_1025962684225653_716206841556785144_n

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë