Loading…
Fotografi plot emocion dhe dashuri |FOTO
  • 09/07/2018 | 19:50

Fotografi plot emocion dhe dashuri |FOTO

Gazetarja amerikane Euna Lee derisa përqafon bashkëshortin dhe vajzën e saj, pasi kishte qenë e arrestuar për dy muaj në Korenë Veriore.


Minatori nga Kili tek sa përqafon bashkëshorten, pas daljes në sipërfaqe pas 68 ditëve që ishte ngujuar në nëntokë.

Punëtorët shëndetësorë shëtisin nëpër rrugët e një qyteti të shkatërruar pas një tërmeti në Hanwang të Kinës.

Vogëlushja përqafon dhe ledhaton kotelen e saj e cila u gjend e gjallë në rrënojat e shtëpisë së saj, pas një tërmeti në Indonezi.

Kelly Johnston, bashkëshortja e një oficeri të vdekur të Policisë Mbretërore Kanadeze deri sa përqafon dy oficerë gjatë funeralit të bashkëshortit të saj.

Një anëtar i ekipit të kërkimit dhe shpëtimit ngushëllon një grya pasi uragani ka shkatërruar shtëpinë e saj.

Burri përqafon qenin e tij që u shpëtua nga zjarri që ra në shtëpinë e tij.

Christina Ripp dhe Loraine Gonzales e ekipit të basketbollit paralimpik të SHBA-ve festojnë pasi kanë fituar ndeshjen për medaljen e artë në lojën e basketbollit me karroca, kundër Gjermanisë.

Një burrë dhe një grua përqafohen në çati pasi Uragani Katrina goditi Shën Bernard Parish, Luiziana.

Dy djemtë në funeralin e ushtarit që vdiq në Afganistan.

Një ndërtues përqafon motrën e tij pasi mbijetoi një rrëzim  të ndërtesave në Lima, Peru.

Sigifredo López, një avokat dhe politikan, vrapon për të takuar djalin e tij pasi u lirua si rob i mbajtur në Kolumbi. Ai ishte mbajtur për shtatë vjet.

Ariu polar përqafon kujdestaren e tij në kopshtin zologjik.

Vëllau nga Koreja Jugore përqafon vëllaun nga Koreja Veriore. Ata nuk ishin takuar qysh nga Lufta Koreane.

Këta dy qenë, Kalu dhe Kiru, të cilët nuk kishin pronarë, duhej të vraheshin. Ky përqafim  shpëtoi jetën e tyre – dikush e postoi këtë fotografi në Facebook, dhe brenda disa orësh një familje doli vullnetare për t’i marrë ata.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë