Loading…

Fotografi që kthejnë besimin në njerëzim

  • 20/12/2016 | 17:31

Fotografi që kthejnë besimin në njerëzim

Për shumë njerëz viti 2016 do të jetë viti të cilin do t’a mbajnë në mend si “viti ku humbi humanizmi”. Por, edhe pse shumë të këqija i kanë ndodhur dhe janë duke i ndodhur botës, janë disa të mira të cilat ia vlenë të përmenden, transmeton Gazeta Metro.


1. Një daneze që shpëtoi dhe adoptoi një djalë nga Nigeria.
1

2. Një burrë që shëndërroi kamionin e tij në një banjo të cilën mund t’a shfrytëzojnë njerëzit e pa strehë.
2

3. Babai dhe djali shpëtojnë 30 qenë në Teksas pas një përmbytje.
3

4. Burri që kujdeset për macet në Aleppo.
4

5. Komshinjtë që riparojnë shtëpinë e një gruaje të vetmuar.
5

6. Djali që priti 2 vite që t’i rriten flokët për t’i dhënë donacion për fëmijët e semurë nga kanceri.
6

7. Policët shqiptarë të veshur si super-heronjë duke surprizuar fëmijët në një spital.
7

8. Reagimi i një bebe pasi sheh nënën e tij për herë të parë.
8

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë