Loading…

Fotografi që ndryshojnë historinë (Foto)

  • 29/01/2017 | 10:29

Fotografi që ndryshojnë historinë (Foto)

Ndonjëherë detaji më i vogël ndryshon historinë. Këto janë disa fakte dhe fotografi që do të ju bëjnë të shihni botën dhe historinë me një sy tjetër.


1. Pikturat e bëra nga vet dora e Adolf Hitler’it
10442710-adolf_hitler_der_alte_hof-1485421680-650-12c6185e5a-1485541461
10442860-hitler-paintings-1485421840-650-12c6185e5a-1485541461
10442960-hitlermarywithjesus-1485421657-650-12c6185e5a-1485541461

2. Muzikantët që luajtën muzikë në mënyrë që ti qetësojnë pasagjerët gjatë kohës kur anija Titanik ishte duke u fundosur
10442760-ce71647c7b204ace9899907103a2c15e-1485419362-650-4fc51480af-1485541461

3. Gratë iraniane para revolucionit islamik
10442560-5559833_original-1485423082-650-f3d6365330-1485541461


4.
Një unazë e vikingëve me mbishkrimin “Për Allah’un”
10443260-2017-01-26110547-1485422111-650-fad6ac42cb-1485541461

5. “Bed time for the Bride” është filmi i parë erotik i cili u prodhua në vitin 1896
10443060-lifebuzz-55a18cb6f83d6ce3e46cc7aa508489cc-limit_2000-1485423266-650-baa4f2580f-1485541461

6. Kompania Hugo Boss është ajo që ka dizajnuar uniformat e Gjermanëve Nazist
10443460-2017-01-26110822-1485422972-650-97bd73635d-1485541461

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë