Loading…

Fotografi që rikrijon fotografitë e para 40 vjetëve

  • 14/11/2016 | 18:24

Fotografi që rikrijon fotografitë e para 40 vjetëve

Në vitet e 70’, 80 dhe 90’, fotografi Chris Porsz ka kaluar orë të tëra duke shëtitur në qytetin Peterborough të Britanisë së madhe, kështu duke fotografuar njerëz me karaktere të ndryshme.

Tash, pas 40 vjetëve, Porsz, i ka takuar të njejtit njerëz në mënyrë që të rikrijojë fotografitë e tyre që iu kishte bërë para shumë vjetëve!

Shikoni dallimet:
photographer-recreates-images-40-years-later-chris-porsz-reunions-7-5829a790bf673__700 photographer-recreates-images-40-years-later-chris-porsz-reunions-8-5829a794e1528__700 photographer-recreates-images-40-years-later-chris-porsz-reunions-9-5829a79792e4e__700 photographer-recreates-images-40-years-later-chris-porsz-reunions-10-5829a79ac37fb__700 photographer-recreates-images-40-years-later-chris-porsz-reunions-12-5829a79fd41b4__700 photographer-recreates-images-40-years-later-chris-porsz-reunions-20-5829a7b6b17df__700 photographer-recreates-images-40-years-later-chris-porsz-reunions-27-5829a7c8adb47__700 photographer-recreates-images-40-years-later-chris-porsz-reunions-1-5829a77f080f7__700 photographer-recreates-images-40-years-later-chris-porsz-reunions-3-5829a7848d3f4__700 photographer-recreates-images-40-years-later-chris-porsz-reunions-4-5829a786c3053__700 photographer-recreates-images-40-years-later-chris-porsz-reunions-5-5829a789b9f5e__700

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë