Loading…

Fotografi që tregojnë se sa e rëndësishme është afërsia fizike

  • 01/01/2017 | 22:18

Fotografi që tregojnë se sa e rëndësishme është afërsia fizike

Një përqafim, një shtrëngim duarsh, afërsia fizike që të ofrojnë këto janë ndjenjat më të forta që askush nuk mund t’i zëvendësoj. Ndjesia që të jep afërsia me personat e afërt është një forcë për të kapërcyer të gjitha tragjeditë e jetës.


Gazetametro.net ka përzgjedhur për ju disa fotografi në të cilat shihet se sa e rëndësishme është afërsia fizike me njerëzit.

Një gazetar amerikan pasi u takua me familjen e tij pas dy muajsh arrest në Korenë e Veriut
258905-r3l8t8d-650-6

Një minator kilian përqafon gruan e tij pasi ishte bllokuar për 68 ditë nëntokë.
258405-r3l8t8d-650-17

Babai me djalin 
258005-r3l8t8d-650-1

Një vajzë e re që shpëtoi macen e saj, nga rrënojat e shtëpisë së saj pas një tërmeti në Indonezi.
258555-r3l8t8d-650-2

Kelly Johnston, gruaja e një oficeri të rënë të Policisë së Kalorësisë Mbretërore Kanadeze, duke përqafuar dy oficerë gjatë funeralit të burrit të saj.
3

Një anëtar i një grupi të kërkim-shpëtimit ngushëllon një grua pas një stuhi që i shkatërroi qytetin e saj.
1111

Dy djemë të vegjël në funeralin e babait të tyre, ushtar i Afganistanit258355-r3l8t8d-650-16

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë