Loading…

Fotografi të mrekullueshme që tregojnë shoqërinë e kafshëve

  • 25/04/2017 | 22:09

Fotografi të mrekullueshme që tregojnë shoqërinë e kafshëve

Një fotograf britanik ka realizuar disa foto me kafshë të vogla që do të zbusnin zemrën.


Fotot e Mark Taylor janë bërë popullore në mbarë botën për mënyrën perfekte me të cilën ai ka arritur të kapë anën më të butë të kafshëve më të dashura nga ne.

Ai ka sjellë në momente të një afrimiteti shumë të këndshëm në fotot e tij qen dhe mace, mace dhe rosa sikur të ishin miq shumë të mirë mes tyre dhe fatmirësisht nuk ka pasur ndonjë rast kur ata të sulmonin njeri-tjetrin, siç bëjnë zakonisht kur janë më të rritur.

Duke përdorur një sfond tërësisht të bardhë në fotot e tij dhe duke bërë bashkë çifte kafshësh që nuk është se kanë ndonjë miqësi të madhe në jetën e përditshme, fotografi i talentuar ka arritur të zërë kopertinën e revistës prestigjiozë ‘National Geographic’.

/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë