Loading…

Fotografia për të cilën e tërë bota e boksit po duartroket

  • 22/02/2021 | 09:18

Fotografia për të cilën e tërë bota e boksit po duartroket

Oscar Valdez e përmbushi ëndrrën jetësore të shtunën në mbrëmje duke u bërë kampion i botës në peshën e pendës në WBC, pasi e mposhti Miguel Bercheltin.


Megjithatë, ajo që u veçua nga kjo mbrëmje ishte përulësia e Valdezit, transmeton Gazeta Express.

Goditja e cila ia fitoi atij luftën ishte brutale dhe kishte caste shqetesimi për mirëqenien e Bercheltit.

Valdezi shkoi afër dhe u ul në gjunjë pranë Bercheltit, ku ai po trajtohej ulur në një karrige.

Ai bisedoi me të për disa minuta duke treguar respekt dhe shqetësim për të.

Valdez e tregoi anën e tij njerëzore edhe në Instagram më vonë, ku shkroi: “Dëshiroj t’ia uroj të gjitha të mirat mikut tim Brechelt. Jam i sigurt se ai mund të bëhet kampion bote përsëri, sepse është luftëtar i mirëfilltë”.

“Asgjë pos respektit për të. Shpresoj se do të rikthehesh së shpejti në ring, kampion”, shto ai.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë