Loading…

Fotografia që po i çmend të gjithë, ajo që shihni del të jetë diçka tjetër

  • 03/02/2019 | 13:03

Fotografia që po i çmend të gjithë, ajo që shihni del të jetë diçka tjetër

Lloji më i përhapur i familjes së maceve është vetë maca, si e egër apo shtëpiake ajo gjendet kudo, transmeton Gazeta Metro.


Edhe pse gjuajnë vete, macet janë qenie shoqërore dhe përdorin vocalizima të ndryshme, feromone dhe lloje të ndryshme të gjuhës së trupit për komunikim, si mjaullisja, tjerrje, gërhitje etj.

Por le të mos flasim për macet, por për shikimin tuaj.

A e keni shikim të mirë? Ja një test i thjeshtë.

Në fotografi është shfaqur macja dhe shkallët, qëllimi është që të kuptoni se kjo mace a po ngjitet ose po zbret shkallëve.

Syri analitik e ka dëshmuar këtë , shihni fotografitë më poshtë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë