Loading…

Fotografitë e vitit të botës së egër

  • 29/11/2016 | 15:30

Fotografitë e vitit të botës së egër

Një këlysh shpëton nga bora e thellë duke u kapur në anën e pasme të nënës së tij në parkun kombëtar në Manitoba të Kanadas.

Kjo fotografi është marrë nga Daisy Gilardini, nga Zvicra, e cila është një nga 25 fotografit për kafshë të egra në listën e ngushtë për çmimin e vitit ‘njërëzit zgjedhin’, të cilat po shfaqën në Muzeun e Historisë se Natyrës në Londër.

Shkoni poshtë disa nga fotografit të para përzgjedhura nga muzeu prej pothuajse 50.000 aplikimeve nga 95 shtete.

Dora e nënës. Alain Mafart Renodier, France

majmuni

Krokodili opurtunist. Bence Mate, Hungary

krokodil

 

Vështrimi i vdekjes. Johan Kloppers, South Africa

luani

 

Ballo majmunëshThomas Kokta, Germany

shume-majmuni

 

Duke u përballur me stuhinë. Gunther Riehle, Germany

pinguin

 

Patat e borës si fantazma. Gordon Illg, US

_92639128_a55bcd33-2309-451b-8513-2a7935d8977d

 

Motrat. Bernd Wasiolka, Germany

tiger

 

Në përleshje. Stephen Belcher, New Zealand

monky

 

Kokë me kokë. Tapio Kaisla, Finland

_92639909_dd463a7f-d982-4ac4-98e6-467a3dd90034

 

Stepja. Michael Lambie, Canada

_92641821_x1024-michael-lambie_wildli

 

Në errësirë. Karine Aigner, US

erresira

 

Kontakti me sy. Guy Edwardes, UK

_92639918_000a8399-77ea-41e5-a715-b7cd872acbc1

 

Hutimi. Rudi Hulshof, South Africa

konfuziteti

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë