Loading…

Fotografitë e fundit të Marilyn Monroe

  • 05/12/2016 | 20:31

Fotografitë e fundit të Marilyn Monroe

Fotografi të Marilyn Monroe-së të bëra me 13 korrik 1962 në një plazh të Santa Monika, nga fotografi George Barris.

Këto fotografi janë bërë tri javë para se ajo të vdiste në moshën 36 vjeçare në shtëpinë e saj në Los Angeles. Ky set fotografish është publikuar me 4 qershor 2015 përmes një libri të bërë për aktoren dhe modelen amerikane, të cilat nuk janë publikuar më parë nga vetë fotografi për shkak të fatit të saj tragjik, transmeton gazetametro.net

Seria e fotografive tregojnë Monroe-në të paraqitur në plazh në mënyrën më të mirë të saj, njëkohësisht janë edhe fotografitë e saj të fundit të quajtura “Fotografitë e fundit të Marilyn Monroe-së ” nga vetë fotografi i saj George Barris./gazetametro.net

559355-800-1458034755-f5f7255656c4d9dc80-46021707

559405-800-1458034755-ff3e0af7892df383927cdf4d02ae1d37 559455-800-1458034755-8 559505-800-1458034755-7016899951_93b45f8c3d_b

559555-800-1458034755-6870828906_4d121f8fbf_b 559605-800-1458034755-0_1148cf_d97574f8_xxxl 559655-800-1458034755-marilyn-monroe-final-photo-shoot-auctioned 559705-800-1458034755-marilynmonroeingreentowelbygeorgebarris11 559755-800-1458034755-maxresdefault 559855-800-1458034755-marilynmonroeingreentowelbygeorgebarris4 559955-800-1458034755-marilynmonroeingreentowelbygeorgebarris2

560005-800-1458034755-5531591 560055-800-1458034755-7 560105-800-1458034755-4a898bb4242367400e8fe114c57242f3 560205-800-1458034755-15875275_1

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë