Loading…

Fotografitë historike me mesazhe interesante (Foto)

  • 27/02/2017 | 23:04

Fotografitë historike me mesazhe interesante (Foto)

Fotografitë e vjetra të cilat do të ju bëjnë ti shikoni me orë të tëra dhe ti komentoni. Këto janë disa nga fotografitë historike më interesante, të cilat i kemi përzgjedhur:


1. Coco Chanel dhe Salvador Dali.
cocochanel

2. Përdorimi i një arushe për të shëruar dhembjet e shpinës, Rumani 1946.
ear

3. Lënda e parë rreth edukimit seksual, 1929.
90355-cambio5-650-a542d8629a-1476687487

4. William Harley dhe Arthur Davidson, zbuluesit e kompanisë së motoçikletave “Harley Davidson”.
harley

5. Xhirimi i intros së famshme me luan të kompanisë filmike, Metro-Goldwyn-Mayer.
film

6. Testimi i helmetës për sportin e ragbit, 1912.
90405-dot-helmet-testing-650-a542d8629a-1476687487

7. Punëtori industrial August Landmesser, gruaja e të cilit ishte Hebreje, duke refuzuar të përshëndeste Hitler’in në Hamburg, 1936.
89255-15germanworkeraugustlandmesserrefusestoraisehisarmtogivethenazisaluteathitlersarrivaltohisfactoryhamburg1936-650-a542d8629a-1476687487

8. Kali më i madh në histori të fotografisë, 1928.
horse

9. Gratë në Kabul, Afganistan gjatë viteve të 70’ta.
kabul

10. Ernest Hemingway duke pirë një pije.
90605-julioubia_hemingway_3-650-a542d8629a-1476687487

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë