Loading…

Fotografitë më inspiruese të 2016’ës (Foto)

  • 28/12/2016 | 21:39

Fotografitë më inspiruese të 2016’ës (Foto)

Vdekjet e yjeve, trazirat politike dhe pasiguria politike, 2016 nuk ka qenë një vit i lehtë për disa.

Por nuk ka qenë e gjitha errësirë dhe dënim. Në të gjithë botën kanë ndodhur gjëra të mira çdo ditë, duke siguruar momente të lumturisë dhe pozitivitet, transmeton gazetametro.net.

Këto janë disa nga momentet e çmueshme dhe inspiruese të bëra nga fotografë të talentuar./gazetametro.net

1. Një biznesmen japonez duke admiruar bukurinë e luleve të qershisë në Tokyo, Japoni.

a-businessman-admired-the-beauty-of-the-cherry-blossoms-in-tokyo-japan-in-april

2.5  vjeçari, fans i Lionel Messi, Murtaza Ahmadi veshi një fanell të Argjentinës të nënshkruar nga ylli i Barcelonës.

2

3.Taylor Swift ishte entuziasmuar kur e kuptoi se shoku i saj Ed Sheeran kishte fituar çmimin ‘kënga e vitit’ në edicionin e 58-të të Grammy Awards në Los Anxhelos, Kaliforni.

3

4. Balona kuq dhe bardhë ishin lëshuar në inagurimin e urës Yavuz Sultan Selim në Turqi.

45.Fëmijë emigrant duke luajtur në një kamp për emigrantët në Greqi.

56.Super hëna pas anijës kozmike Soyuz Ms-03.

6

7.Aeroplani me komand në formën e shtrigës për halloween.

7

8.Fëmijet emigrant në Greqi duke shikuar një film vizatimor në projektor.

children-at-the-greek-macedonian-border-near-the-village-of-idomeni-watched-a-cartoon-movie-screened-at-a-makeshift-camp-for-migrants-and-refugees

9.Pylli “Blue Forest” në Belgjikë.

in-the-hallerbos-near-the-belgian-city-of-halle-also-known-as-the-blue-forest-wild-bluebells-carpeted-the-forest

10.Retë mbuluan statujën “Christ the Redeemer” në Brazil.

clouds-surrounded-the-christ-the-redeemer-statue-over-rio-de-janeiro-brazil

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë