Loading…

Fotografitë më të fuqishme që do iu prekin zemrën

  • 23/11/2016 | 20:39

Fotografitë më të fuqishme që do iu prekin zemrën

Bota na ka dëshmuar shumë gjëra. Miliona foto klikohen çdo ditë, por disa nga këto momente të shkrepjes së aparatit janë me të vërtetë të paharrueshme dhe që të prekin në zemer. Kjo është madhështia e fotografisë.

Fotografia është shumë më shumë se vetëm një ndihmë vizuale. Është një emocion që sjellë në jetë dhe nuk ka rëndësi se kur ju zgjedhni ta shkrepni aparatin tuaj, transmeton gazetametro.net

Këtu janë 10 fotografi të fuqishme nga e gjithë bota që do të prekin në zemer./gazetameteo.net

1. Një Koala duke pirë ujë nga dora e një zjarrfikësi në Australi, 2009.

1

 

2. Një vajzë 17-vjeçare ofron një lule për ushtarët gjatë një proteste kundër luftës, tetor, 1967.

2

 

3. Robert Peraza bie në gjunjë, përderisa prek emrin e djalit të tij në memorialin 9/11/2001.

3

 

4. Një rreshter kujdeset për një kotele 2 javëshe gjatë Luftës së Koresë.

4

 

5. Një qen është ulur pranë varrit të pronarit të tij, i cili u nda nga jeta afër Rio de Janeiro në vitin 2011.

5

 

6. Një burrë  nga Korea e Jugut qan pasi që përshendetet me të afërmit e tij nga Korea e Veriut. Një bashkim i përkohshëm 3-ditor, familjari u lejua pas 60 viteve të kthehet në mes të familjarëve nga përtej kufirit në tetor 2010.

6

 

7.  Zyrtarë nga Navy, Graham Jackson, një mik i Presidentit Roosevelt, duke luajtur në funeralin e tij prill, 1944.

7

 

8. Një e ve mbështetet në gurin e varrit të burrit të saj në ditën e parë të përvjetorit të tyre të martesës më 16 tetor 2013.

8

 

9. Një fëmijë brazilian, Diego Torquato, luan violinë në varrimin e mësuesit të tij, i cili e kishte ndihmuar atë të shpëtoj nga dhuna dhe varfëria përmes muzikës.

9

 

10. Një 7-muajshe mbahet nga nëna e tij në një qendër shpëtimi në Kenia. Fëmija thuhet të ketë bërë një rikthim të plotë.

10

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë