Loading…

Fotografohet dreri i rrallë, me ngjyrë të bardhë

  • 23/04/2019 | 18:00

Fotografohet dreri i rrallë, me ngjyrë të bardhë

Një dre i rrallë është fotografuar në një park në Miçigan. Për dallim nga drerë që jeni mësuar t’i shihni ky është i bardhë, dhe ndryshe njihet si albino, trasnmeton Gazeta Metro.


Një qytetar amerikan Russell Rheaume, që bën atë rrugë nëpër park, çdo për në punë ka fotografuar këtë kafshë të rrallë.

Ky drerë është i veçantë shkaku që është albino. Albinizmi është një grup i rrallë i çrregullimeve gjenetike që i shkaktojnë lëkurës, flokëve, apo syve të kenë pak ose aspak ngjyrë.

Deri më tani nuk ka numër të saktë të drerëve albino të regjistruar./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë