Loading…
Fotoja e pafajshme e dy fëmijëve që po e nervozon gjithë botën
  • 14/03/2019 | 18:10

Fotoja e pafajshme e dy fëmijëve që po e nervozon gjithë botën

Një fotografi e dy fëmijëve duke ecur dorë për dore në spital duhej të dilte si e ëmbël, por në fakt po konsiderohet si seksiste, transmeton Gazeta Metro.


Vajza e veshur me ngjyrë rozë , ndërsa djaloshi me ngjyrë të kaltër, kanë edhe nga një mbishkrim në rrobat e tyre.

“Duke u trajnuar për infermiere” shkruan në bluzën e vajzës, ndërsa “Duke u trajnuar për doktor”, është mbishkrimi i djaloshit.

Por fotoja e dy fëmijëve u bë virale, madje u pëlqye më shumë se 15.000 euro.

Përdoruesit e rrjetit social Twitter i ka nervozuar kjo foto, të cilët kanë pyetur se pse një vajzë nuk mund të jetë doktoreshë, dhe një djalosh infermier./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 24/05/2019 | 20:38
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë