Loading…

Franca bën të detyrueshëm testin Covid për qytetarët jashtë BE-së

  • 01/12/2021 | 16:45

Franca bën të detyrueshëm testin Covid për qytetarët jashtë BE-së

Udhëtarët që mbërrijnë në Francë nga vendet jashtë Bashkimit Europian duhet të kenë një test negativ për Covid-19,  pavarësisht nëse janë vaksinuar ose jo, sipas një zëdhënësi të qeverisë franceze, Gabriel Atal.


Ky vendim është pjesë e një sërë masash që synojnë të parandalojnë përhapjen e Covid, veçanërisht pas shpërthimit të Omicron.

Duke folur me gazetarët pas një takimi të qeverisë, Atal tha se vendimet për udhëtimet brenda BE-së do të koordinohen nga krerët europianë gjatë kësaj jave.

Franca ka regjistruar 7,675,504 raste dhe 119,131 viktima që nga fillimi i pandemisë./

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë