Loading…

Franca kujton Mitrush Kutelin (Foto)

  • 18/01/2017 | 20:07

Franca kujton Mitrush Kutelin (Foto)

Botimet “Editions Fauves” kanë përkthyer një libër në gjuhën frenge të shkrimtarit shqiptar Mitrush Kuteli


Përveç përkthimit të Kutelit në frëngjisht, në Francë do të organizohet edhe një mbrëmje për nderë të 110-të vjetorit të lindjes së shkrimtarit.

20170118191837760

Gazetarja dhe shkrimtarja Klara Buda e ka bërë të ditur këtë në një rrjet social:

“Të dashur miq dhe lexues, ju ftoj në një seancë autograf të rrëfenjës “Fshati im e pi raknë” të Mitrush Kutelit, me rastin e publikimit të botimit të parë frëngjisht të këtij autori të mrekullueshëm, babait të prozës moderne shqipe”, ka shkruar ajo.

Aktiviteti organizohet nga Editions Fauves më 9 shkurt 2017, në 19:00, në théâtre, Lucernaire, 53 rue Notre Dame des Champs 75006 Paris, Metro Notre-Dame-des-Champs. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë