Loading…

Franfkurt i shkakton Bayern humbjen e parë me lojtarin që qëndroi për shkak të gabimi

  • 03/10/2021 | 20:21

Franfkurt i shkakton Bayern humbjen e parë me lojtarin që qëndroi për shkak të gabimi

Gjiganti bavarez Bayern Munih është njoftuar me humbjen e parë në këtë edicion të Bundesligës gjermane.


Befasi e madhe në Mynih, aty ku Bayern Munich bie për herë të parë këtë sezon, duke u mundur nga Frankfurt
që shënon me Kostic, pikërisht lojtari që për shkak të një email të gabuar të Lazios nuk u transferua në Serie A
gjatë verës.

Pas një pjese të parë që u ndez dhe fik në 3 minuta me golat e Goretzka dhe Hintereger, në fund të pjesës së
dytë ishte një dalje e bukur e Kostic dhe Frankfurt që kanë gjunjëzuar Neuer me shokë.

Bayerni kaloi në epërsi në minutën e 29’ me golin e mesfushorit Goretzka, por mysafirët ia dolën që ta përmbysin rezultatin me golat e Hintereffer në minutën e 31’ dhe të Kosticit në minutën e 83’.

Pas shtatë ndeshjeve Bayerni e kryeson tabelën me 16 pikë, aq sa ka edhe Bayer Leverkusezoni në vendin e dytë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë