Loading…

Frashër Krasniqi ia numëron shkeljet ish-liderit të tij: Transformim se jo mahi

  • 18/02/2020 | 21:29

Frashër Krasniqi ia numëron shkeljet ish-liderit të tij: Transformim se jo mahi

Frashër Krasniqi, ish partiaku i Albin Kurtit, tash pjesë e PSD’së, ka gjetur kohë të kritikojë kryeministrit e Kosovës, Albin Kurtin duke ia numëruar disa shkelje të ditëve të fundit, duke i quajtur transformime të Kurtit, shkruan Gazeta Metro.


Krasniqi, ka theksuar tepihun mbi 3500 euroëve, punësimin e familjarëve dhe ka shkuar se ky është një transformim se jo mahi.

Ky është shkrimi i plotë:

– 5000 euro tepih për Kryeministrin,
– Punësimi i djalit të axhës së Salih Zybës si asistent ministrie,
– Xhelal Sveçla përdorë veturën zyrtare për punë private.

Bilanci i ditës i Qeverisë Kurti.
Transformim se jo mahi!/gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë