Loading…
Freeman: Thirrja e ezanit, melodia më e ëmbël në botë
  • 08/02/2018 | 20:47

Freeman: Thirrja e ezanit, melodia më e ëmbël në botë

Aktori i Hollivudit, Morgan Freeman, ka thënë se thirrja myslimane për faljen e namazit e njohur si ezani, është një nga meloditë më të ëmbla në botë.


Ai i bëri këto komente pas një vizite në një xhami gjatë xhirimeve të dokumentarit “History of God” (“Historia e Zotit”) për National Geographic.

Ju mund të dëgjoni komentet e tij në videon e mëposhtme. Ai mund të shfaqet edhe duke pyetur në lidhje me origjinën e thirrjes për namaz:

Për më shumë ndiqeni videon më poshtë:

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 23:35
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë