Loading…

Frenkie de Jong nuk udhëton në Milano, për ndeshjen ndaj Interit

  • 03/10/2022 | 11:10

Frenkie de Jong nuk udhëton në Milano, për ndeshjen ndaj Interit

Mesfushori i Barcelonës, Frenkie de Jong nuk udhëton për në Milan.


Nesër Barcelona do përballet me Interin, në kuadër të grupit C, në Ligën e Kampionëve.

Përpara këtij takimi trajneri i ‘Blaugrana’ ka publikuar listën me lojtarët e ftuar për atë përballje.

Në të nuk është përfshirë mesfushori holandez, De Jong.

Lojtari është testuar dhe nuk është i gatshëm për këtë sfidë.

Përveç Frenkiet mungojnë edhe Jules Kounde, Hector Bellerini, Ronald Araujo dhe Memphis Depay, për shkak të lëndimeve./Lajmi.net/

Më poshtë e gjeni listën e plotë:

Portierët:
Ter Stegen
Inaki Peña
Arnau Tenas
Mbrojtësit:
Sergi Roberto
Gerard Pique
Eric Garcia
Andreas Christensen
Alejandro Balde
Jordi Alba
Marcos Alonso
Mesfushorët:
Sergio Busquets
Pedri Gonzalez
Pablo Paez Gavira ‘Gavi’
Franck Kessie
Pablo Torre
Marc Casado
Sulmuesit:
Robert Lewandowski
Ousmane Dembele
Raphinha
Ansu Fati
Ferran Torres

Rekomandime
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë